середа, 30 вересня 2015 р.

Робота з об'єктами файлової системи

Тема. Робота з об'єктами файлової системи: створення, копіюван­ня, перейменування, переміщення та видалення об'єктів. Викорис­тання ярликів. Використання буфера обміну. Практична робота З «Робота з об'єктами файлової системи».
Мета: розглянути: основні правила роботи з об'єктами операційної системи;
сформувати вміння: визначати й записувати шлях до файла; переходити до файла заданим шляхом; виділяти об'єкти та групи об'єктів для виконання операцій над ними; створювати каталоги та ярлики (посилання на файли, каталоги або диски); перейменовувати файли та каталоги; видаляти файли та каталоги; копіювати й переміщувати файли та каталоги з використанням та без буфера обміну; відновлювати видалені файли та папки; створювати резервні копії файлів та папок; визначати необхідність дефрагментації дисків.



Базові поняття й терміни: об'єкт, ярлик, буфер обміну, дефрагментація.

Хід уроку

I.   Організаційний етап.

II.  Актуалізація опорних знань

1.)    Робота з картками
2.)    Усне опитування:
1. Де відкриваються об'єкти операційної системи Windows?
2. Що таке вікно?
3. Які кнопки керування вікнами ви знаєте?
5. Які типи вікон ви знаєте?
6. Для чого призначені діалогові вікна?
7. Як змінити розташування, розміри вікон? ,
8. Структура вікна
9. Які елементи мають інформаційні вікна? Для чого вони призна­чені?
10. Назвіть основні елементи діалогових вікон. Як здійснюється ро­бота з цими елементами?

II. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку

III. Вивчення нового матеріалу

Опорний конспект

Ярлик файл (-0,5 Кбайта), що містить адресу об'єкта. У MS Windows Vista це вже не файл.
Створюють ярлик командою — Создать ярлык.
Над файлами та їхніми ярликами визначені такі дії: створити, вилучити, відновити, копіювати, перемістити, перейменувати, при­кріпити до електронного листа, створити ярлик та інші.
Над папками та їхніми ярликами визначені такі дїі: відкрити, закрити, створити, вилучити, відновити, копіювати, перемістити, перейменувати, відправити вміст папки електронною поштою тощо.
Над дисками визначені такі дїі: поділити на розділи і призначи­ти тип файлової системи (FAT32, NTFS, тощо); форматувати, очисти­ти, перевірити, дефрагментувати, розподілити квоти.
Дефрагментація — процес оновлення та оптимізації логічної структури розділу фізичного диска з метою забезпечити зберігання файлів у неперервній послідовності кластерів. Зазвичай використо­вується у файлових системах FAT та NTFS. Після дефрагментації прискорюється читання та запис файлів, а відповідно й робота про­грам.
Для виконання дій над об'єктами є декілька способів.
Копіювання це створення копії об'єкта.
Переміщення в межах диска це зміна адреси об'єкта.
Переміщення на інший диск це переписування об'єктів на інше місце й вилучення їх з попереднього.
Корзина сховище вилучених папок, файлів і ярликів.
Відновити повернути на диск вилучений із корзини файл.
Буфер обміну частина оперативної пам'яті, яку використову­ють для копіювання і переміщення об'єктів.
Гарячі клавіші дублюють головні команди.
Панель інструментів містить значки часто вживаних команд.
Група об'єктів об'єднання об'єктів, до яких застосовують спільну дію.


IV. Узагальнення набутих знань 
Практична робота  «Робота з обєктами файлової системи»
 Завдання для практичної роботи
1. На робочому диску Е (Д) створіть панку з назвою вашого міста. Для цього в контекстному меню робочої області диска виберіть пункт Створити й підпункт Папка. Перемкніть мову, введіть назву пап­ки кирилицею, натисніть на клавішу вводу або клацніть мишею. Англійську та українську мови можна перемикати натисканням на певну групу клавіш (Ctrl + Shift або Alt лівий + Shift) або кла­цанням на панелі мови з подальшим вибором мови з меню.
2. Перейменуйте створену папку на Навчальна.
Для цього в контекстному меню папки виберіть (виконайте) ко­манду Переименовать. Введіть нову назву: Навчальна. Якщо вия­виться, що папка з такою назвою вже є, то скасуйте свої дії (ко­мандою Отменить) і перейдіть до п. 3.
3. Відкрийте папку Навчальна.
4. Створіть у папці Навчальна папку з назвою класу 9А тощо. Якщо така папка вже є, то перейдіть до наступного пункту.
5. Відкрийте папку класу (9А тощо).
6. Створіть у папці класу власну папку (назва — своє прізвище).
7. Відкрийте власну папку і створіть у ній папку Запасна.
8. Увімкніть у вікні власної папки панель інструментів і рядок ста­тусу. Для цього скористайтеся пунктом ВИГЛЯД з меню вікна.
9. Створіть у власній папці перший текстовий документ. Надайте документові назву — своє ім'я (наприклад, Igorl.txt). Введіть текст у документ: своє прізвище, ім'я, по батькові українською та іноземною мовами.
 Щоб створити текстовий документ, виконайте команди з меню вікна: Файл — Создать— Текстовый документ. Отримаєте значок майбутнього текстового документа. Підпишіть значок.
Щоб написати власне текст, викличте текстовий редактор, двічі клацнувши над створеним значком. Переконайтеся, що текстовим редактором є Блокнот (Notepad).
10. Збережіть текстовий документ під іншою назвою (в іншому файлі), наприклад, Igor2.txt.
Щоб зберегти на диску документ під новою назвою, виконайте пункт Файл і команду Сохранить как... Під час зберігання доку­мента скористайтеся полем Папка і переконайтеся, що файл збе­режеться у власній папці.
11. Створіть і збережіть третій текстовий документ з назвою Моя Адреса-txt і текстом (вашою адресою).
12. Створіть четвертий текстовий файл MmBiprn.txt з куплетом дея­кої улюбленої пісні чи вірша тощо.
13. Створіть ярлики для папки Запасна і двох текстових файлів. Щоб створити ярлик папки чи документа, треба виконати команду Создать ярлык з контекстного меню або головного меню Файл для окремого значка папки чи документа.
14. Відкрийте перший файл і допишіть прізвище вчителя. (Людмила Миколаївна)
15. Впорядкуйте файли у власній папці за алфавітом.
16. Скопіюйте власну папку на дискету чи інший носій. Скористайте­ся командами Файл —Отправить на... — Диск С:.
17. Продемонструйте результати роботи вчителеві.

V. Домашнє завдання Опрацювати конспект.
VI. Підбиття підсумків уроку Виставлення оцінок.


Немає коментарів:

Дописати коментар